четвер, 18 лютого 2016 р.

2016 - Рік Милосердя

Шановні бібліотекарі!

До відзначення 2016 року як року Милосердя,проголошеного Папою римським Франциском розпочинаємо друк матеріалів з висвітлення такої важливої події.


Ці матеріали ви зможете використати для створення експозицій,організації роботи з цього напрямку.Слідкуйте за публікаціями.

Милосердя та прощення — не просто гарні слова

Милосердя і прощення не повинні залишатися гарними словами, а повинні здійснюватися у щоденному житті. На цьому наголосив Папа Франциск під час загальної аудієнції .

Святіший Отець присвятив своє повчання «знакам Ювілею». Пригадавши, що минулої неділі в усіх катедрах та визначних храмах світу були відкриті Двері Милосердя, Глава Католицької Церкви підкреслив, що його прагненням було, «щоби знак Святих Дверей був присутній у кожній місцевій Церкві, аби Ювілей Милосердя міг стати спільним досвідом кожної людини».
 Мова йде про «Любов, що не має кінця», обличчям якої є «прощення й милосердя».
«Але милосердя й прощення не повинні залишатися лише гарними словами, але здійснюватися у щоденному житті. Любити і прощати – це конкретний та видимий знак того, що віра перемінила наші серця, дозволяючи на те, щоб у нашому житті виражалося Боже життя. Любити і прощати так, як любить і прощає Господь Бог. Такою є програма життя, яка не допускає перерви чи винятків, але спонукає невтомно прямувати далі, з упевненістю в тому, що нас підтримує батьківська присутність Бога», – сказав Святіший Отець, зазначаючи, що цей «великий знак» християнського життя перемінюється у інші знаки, «характерні для Ювілею».
Одним з них є Святі Двері, які цього року є «справжніми Дверима Милосердя». Двері, як зауважив Папа, вказують на Ісуса, Який сам сказав: «Хто перейде через мене, той спасеться». Отож, «пройти через Святі Двері є знаком нашої довіри до Господа Ісуса, Який не прийшов судити, але спасти». У цьому контексті Святіший Отець перестеріг: «Будьте уважні, щоби хтось спритний вас не обманув, що потрібно щось заплатити». Адже «спасіння неможливо купити».
«Перехід через Святі Двері, – вів далі Наступник святого Петра, – є знаком справжнього навернення нашого серця. І коли проходимо через ці двері, потрібно пам’ятати, що ми також повинні тримати навстіж відчиненими двері наших сердець», бо Святий Рік не принесе користі, «якщо двері нашого серця не пропустять Христа, Який спонукає нас виходити до інших, щоби нести Його та Його любов».
Іншим важливим знаком Ювілею є Сповідь, адже «доступити до Святого Таїнства, через яке ми примирюємося з Богом, рівнозначне досвідові милосердя». Це, за словами Папи, означає зустріти Отця, Який все прощає, тому що «розуміє наші обмеження та протиріччя». А коли ми визнаємо наші гріхи і просимо прощення, то Він не лише «стає ближчим до нас, спонукаючи скерувати наш погляд вперед», але й «у небесах відбувається свято».
Далі Святіший Отець зазначив, що йому неодноразово доводилося чути слова: «Мені не вдається простити». Це правда, що «прощення – це велика річ», і що «прощати не є легко», бо «наше серце є убогим та своїми силами не може цього зробити». «Але якщо ми відкриємося на Боже милосердя до нас, то, у свою чергу, станемо здатними до прощення», – наголосив Папа, закликавши: «Отож, відваги! Переживаймо цей Ювілей, розпочавши з цих знаків, які включають велику силу любові. Господь супроводитиме нас, щоби привести до досвіду інших важливих знаків в нашому житті».


Немає коментарів:

Дописати коментар