РІДНОМУ МІСТУ/СЕЛУ - СУЧАСНІ БІБЛІОТЕКИ

Підсумки
громадських слухань 
«Рідному місту/селу – сучасні бібліотеки»
                                                               Жидачівська РЦБС .2014рік
 В останній декаді вересня  2014 року в бібліотеках Жидачівщини проходили громадські слухання, метою яких було надання  членам громад міст і сіл району  інформації про роботу  бібліотек , привернення уваги щодо проблем  їх життєдіяльності,залучення громади до співпраці.
Громадські слухання проходили у вигляді зустрічей бібліотекарів з громадою, засобами масової інформації, органами влади, громадськими організаціями.
На виробничій нараді бібліотечних працівників обговорено зміст  примірного  прес-релізу  по проведенню громадських слухань  кожною філією РЦБС,потім його розповсюджено  через блоги ,веб-сторінку ЦРБ та в друкованій формі для всіх бібліотечних установ для ознайомлення громадськості з найповнішою інформацією щодо  такого заходу.
Розповсюджено анкети з метою вивчення  думки громадськості про сучасну бібліотеку.
В бібліотеках- філії створювались  рекламні стенди  про бібліотечні  будні  та  історії  успіху, проводились конкурси міні -творів  «Я розкажу Вам про бібліотеку»,відгуків про читання.
Громадські слухання приурочили до Всеукраїнського дня бібліотек.Це,вважаємо ,було вдалим ходом, бо одночасно проводились святкові заходи ,які сприяли рекламі та іміджу  бібліотеки ,збирали широкий громадський загал і стали доброю основою для проведення слухань. Всі ці заходи були ретельно прописані в ДЕКАДУ ,яка передбачала такі міроприємства:
-екскурсії по бібліотеці,бібліотечні уроки,
-презентації нових книг «Книжка мовчки все розкаже»
-конкурси міні творів «Ярозкажу вам про бібліотеку»
-презентація рекламних стендів   «Бібліотека-територія єднання», «У царстві мудрості, історії і тиші», «Цей дивосвіт-бібліотека»
-акція «Книга потребує твоєї допомоги»
-читацький марафон
-Бібліотека під відкритим небом «Разом весело читати»
-свято книги
30 вересня-День відкритих дверей
В цей день переважно і проходили громадські слухання.На громадських слуханнях оприлюднювались результати анкетування –підсумки зроблені окремо по центральній бібліотеці і по ЦБС. Проанкетовано   170  осіб .Майже  всі респонденти  на запитання  «Чи потрібні бібліотеки громаді  села?» одностайно відповіли  ствердно. Позитивний імідж сільської бібліотеки асоціюється в людей найбільше з кваліфікованим обслуговуванням-61%,книжковими багатствами-половина всіх читачів,п’ята частина відповідно припадає на  комфорт і затишок та безкоштовне інтернет-обслуговування. Імідж  ЦБ асоціюється в людей найбільше з безкоштовним інтернет-обслуговуванням-можемо вважати це вимогою часу-більше 82 % ,далі йдуть позиції-книжкові багатства-більше половини опитаних та кваліфіковане обслуговування та комфорт - на 3-му місці.
Негативні ж емоції викликає  відсутність нових видань-45 відсотків та технічні можливості бібліотечних комп’ютерів-це нова проблема для бібліотек,яка потребує  коштів на ремонт техніки. Всі бібліотеки відчувають нестачу коштів на покращення м-т становища,поповнення бібліотечних фондів
На думку респондентів в бібліотеці слід зробити такі зміни:покращити освітлення,температурний режим , збільшити час інтернет –доступу .Залишити в тому ж стані хочуть залишити все,що є.Особливо історичні  та старі видання,якість обслуговування,інтер»єр.За підсумками анкетування напрошуються такі висновки,і найголовніший з них-бібліотеки потрібні.Водночас проявили себе такі тенденції,які є вимогою часу-бібліотечний інтернет витісняє традиційні бібліотечні послуги ,а бібліотеки ,що мають інтернет –доступ близькі до стандартів сучасної бібліотеки,ті,що залишилися осторонь науково-технічного прогресу -ближче до хат –читалень.Залишається сподіватися на загальнодержавні програми,спрямовані на компютеризацію бібліотек і як наслідок –пвдвищення їх інформативності та покладення на них нових функцій. Підтвердженням цієї перспективи є  слова Міністра культури України Євгена Нищука : «…Нам зараз треба дати імпульс і життя бібліотекам, бо більшість із них у важкому стані…Треба піднімати бібліотеки…У нас є ідея зробити їх не просто центрами дозвілля, а виховання».
Проведення,результати громадських слухань обговорювались на дні професійного спілкування «Бібліотека – завжди надійно,вірно і з любов'ю",присвяченому Всеукраїнському дню бібліотек.
Більшість наших бібліотек та бібліотекарів зареєстровані в соціальних мережах. Фотоматеріали  слухань можна побачити на сайті та блозі центральної бібліотеки,блогах філій,методичного відділу «Жидачівщина бібліотечна» та фейсбук.

Громадські слухання, які пройшли в наших бібліотеках стали ефективною формою діалогу бібліотеки з громадою, , привернули увагу громадськості до проблем ,які бібліотекам не подолати самотужки і , можливо ,спонукають владу,членів громади на реальну підтримку життєдіяльності кожної бібліотеки.


                                                    Майоха В.Д.,зав.ОМВ  Жидачівської  РЦВС.

В першу декаду вересня 2014 року в бібліотеках системи

 відбулися громадські слухання.

Матеріали слухань  можна  відслідковувати за бібліотечними сторінками у  facebook

Бібліотека-філія для дорослих м.Ходорів
Бібліотека-філія селища Журавно
Бібліотека-філія села Тейсарів 
Бібліотека-філія села Новосільці
Бібліотека-філія села Вільхівці
Бібліотека-філія села Лисків
Бібліотека-філія села Піддністряни
Бібліотека-філія села Юшківці
Бібліотека-філія села Заріччя
Бібліотека-філія села Дев'ятники
Бібліотека-філія села Пчани
Бібліотека-філія села Кам'янев рамках декади заходів до проведення громадських слухань

Бібліотека-філія села Бережниця


Бібліотека-філія села Отиневичі

бібліотека під відкритим небом
весело працювати у книжковій лікарні


Бібліотека-філія села Городище 

                                                                                                                         Екскурсія в бібліотеку 

    Бібліотека під відкритим небом-один з запланованих до                                                                                                                               громадських слухань заходів

Немає коментарів:

Дописати коментар